• rozwiń

Akcje BGŻ będą do kupienia

Akcje BGŻ będą do kupienia
Foto: BGŻ Foto: Bank Gospodarki Żywnościowej wybiera się na parkiet

Bank Gospodarki Żywnościowej idzie na giełdę. Debiut na parkiecie ma nastąpić między majem a grudniem przyszłego roku - takie nieoficjalne informacje o decyzjach podjętych przez walne zgromadzenie akcjonariuszy tej spółki donosi PAP.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy BGŻ SA obradowało w czwartek. Była to kontynuacja się NWZA, przerwanego wcześniej w celu przygotowania dodatkowych dokumentów związanych z giełdowym debiutem.

W połowie lipca tego roku resort skarbu zakończył negocjacje z Rabobankiem w sprawie sprzedaży akcji Banku Gospodarki Żywnościowej, będących własnością Skarbu Państwa. MSP uznało, iż oferta nie była satysfakcjonująca.

Skarb Państwa ma 37,26 proc. akcji Banku Gospodarki Żywnościowej. Rabobank International Holding B.V. kontroluje 59,35 proc. akcji tego banku, pozostałe 3,39 proc. akcji należy do osób prawnych i fizycznych, w tym banków spółdzielczych i osób z akcjonariatu pracowniczego

W 2009 roku zysk netto BGŻ wyniósł 108 mln zł.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane