• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Akcja wyprzedaż: czas, start!

Tłumy w galeriach handlowych, gigantyczne kolejki do kas i najważniejsze... kosmiczne przeceny. Mieszkańcy wysp brytyjskich i Australii już ruszyli do sklepów, by skorzystać z dobrodziejstwa poświątecznych wyprzedaży.

Kiedy Polacy powoli wstają od stołów Australijczycy biegną do galerii handlowych. Niektóre z domów towarowych w Sydney otworzyły swoje wrota już o 5 rano. Co więcej, przewidywania sprzedawców sprawdziły się - chętnych nie zabrakło. Przed częścią butików ustawiały się długie kolejki.

Okazja - czysty zysk?

Łowcy okazji mogli liczyć na duże zniżki. Największe zainteresowanie przyciągnęły odzież, akcesoria, obuwie i elektronika.

Przedstawiciele Australijskiej organizacji sprzedawców detalicznych twierdzą, że ich przychody w tym roku w samej Nowej Południowej Walii przekroczą ubiegłoroczne wpływy.

Uśmiech na twarzy maluje się również handlowcom z Wielkiej Brytanii. W drugi dzień Świąt jedną z galerii handlowych w Birmingham odwiedziło około 200 tys. konsumentów. Kolejka zaczęła się tworzyć już o 6 rano. Zakupowi szaleńcy czekali na otwarcie sklepów dwie godziny.

Średniowieczna tradycja

Całe to zamieszanie to wynik tzw. Boxing Day. "Święto" obchodzone jest 26 grudnia w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii. Jego nazwa pochodzi od średniowiecznego zwyczaju darowania służbie lub biednym prezentów zapakowanych w pudełka.

Obecnie w niektórych z wymienionych krajów Boxing Day jest nawet dniem "wolnym od pracy" i dla wielu wiąże się nierozerwalnie ze szturmem na sklepy.

Lokomotywa rusza

W rodzimych centrach handlowych jest dużo spokojniej, chociaż właściciele sklepów zaczynają być coraz bardziej wrażliwi na poświąteczne tudzież przedsylwestrowe potrzeby klientów.

Wprawdzie oficjalnie galerie ogłoszą wyprzedaże dopiero w styczniu, jednak już 23 grudnia część sklepów oferowała pierwsze obniżki. Taniej można już kupić odzież, bieliznę i buty.

ktom//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane