• rozwiń

Airbus A400M do obejrzenia w Berlinie

W Berlinie we wtorek staruje salon lotniczy ILA. Imprezę otworzy kanclerz Angela Merkel. Na zwiedzających czeka 1153 wystawców z 47 krajów, pokazujących m.in. trzysta różnych statków powietrznych. Wśród nich po raz pierwszy zobaczyć można transportowy samolot o przeznaczeniu militarnym Airbus A400M.

A400M jest najbardziej oczekiwaną premierą - jest ona opóźniona o niemal cztery lata. Oprócz niego do obejrzenia są samoloty, śmigłowce i najnowsza technika lotnicza. Lufthansa chwali się swoim najnowszym nabytkiem, Airbusem A380, który właśnie powrócił z RPA, gdzie zawiózł niemiecka reprezentację na piłkarskie mistrzostwa świata.

Wszystko niemal na placu budowy, bo lotnisko Schoenefeld jest w trakcie modernizacji. Organizatorzy ogłosili niedawno, że od 2012 roku wystawa przeniesie się do położonej nieopodal miejscowości Selchow, gdzie powstaną profesjonalne obiekty wystawowe.

Po raz pierwszy na berlińskim salonie pokazują się wystawcy z Australii, Finlandii, Meksyku, Monako, Szwecji, Singapuru, Turcji i... Tunezji. Po 12 letniej przerwie swoją ekspozycję organizuje też amerykański potentat lotniczy - firma Boeing. Wystawie towarzyszy doroczne spotkanie IATA - Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych.

ILA potrwa do niedzieli. Dla indywidualnych zwiedzających będzie dostępna od piątku, na weekend organizatorzy zapraszają szczególnie rodziny. Oczekują, że ekspozycję odwiedzi 200 tysięcy ludzi.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane