• rozwiń

Airbus 380 od października z pasażerami

Airbus 380 od października z pasażerami

25 października na trasie między Singapurem a Sydney w Australii zadebiutuje Airbus 380. Spóźniony prawie dwa lata samolot wprowadzą do eksploatacji linie Singapore Airlines.

Władze linii zapowiedziały, że bilety na premierowy lot będzie można kupić na internetowym serwisie aukcyjnym eBay. Nadwyżki z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na cele dobroczynne.

Singapore Airlines otrzyma swego pierwszego Airbusa A380 15 października, czyli z kilkunastomiesięcznym opóźnieniem w stosunku do pierwotnego planu. 10 dni później największy pasażerski samolot świata odbędzie swój pierwszy lot rejsowy.

A380 nr 1 Singapore Airlines znajduje się teraz w Tuluzie (Francja), gdzie przyleciał z Hamburga. W Niemczech samolot pomalowano i wykończono wnętrza. Równologle w Tuluzie odbywa się końcowy etap szkolenia ośmiu pilotów Singapore Airlines. Szkolenie to rozpoczęło się jeszcze w czerwcu b.r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane