• rozwiń

Agora zwolni kolejne 100 osób

Agora zwolni kolejne 100 osób
Foto: TVN24 Foto: Kolejni do zwolnienia w "Agorze"

Kolejni pracownicy "Gazety Wyborczej", Radia TOK FM czy firmy reklamy zewnętrznej AMS stracą pracę. Zarząd Agory, do której należą, zdecydował w środę, że zwiększy planowaną do zwolnienia grupę z 300 do 400 osób.

Zwiększenie liczby osób do zwolnienia to skutek kryzysu, który dość boleśnie odciska swe piętno na mediach. Spada sprzedaż gazet, a firmy ostro tną wydatki na reklamę - głównego źródła utrzymania mediów.

Program redukcji zatrudnienia w Agorze zakończy się 31 października, a nie - jak wcześniej zakładano - w końcu lipca 2009 roku. Jak podkreśla Agora w komunikacie, redukcje są wynikiem realizacji "planu poprawy efektywności operacyjnej". W efekcie pracę straci 10,4 proc. wszystkich zatrudnionych w Agorze i należących do niej spółkach.

W związku z większą redukcją zatrudnienia spółka utworzy dodatkową rezerwę na koszty zwolnień w wysokości około 2,3 mln zł, która obciąży skonsolidowany wynik grupy w pierwszym półroczu 2009 roku.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane