• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Agora ma nowego prezesa

Agora ma nowego prezesa
Foto: PAP/TVN24 Foto: Piotr Niemczycki (z prawej) zastąpił na stanowisku prezesa Agory Marka Sowę (z lewej)

Marek Sowa zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Agora SA - poinformowała spółka w komunikacie. Jego następcą został Piotr Niemczycki, dotychczasowy wiceprezes.

Prezes zarządu Agory Marek Sowa złożył na ręce Spółki rezygnację z uczestnictwa w zarządzie spółki oraz z funkcji prezesa zarządu, z mocą od dnia dzisiejszego (tj. 13 listopada 2008 roku) - głosi komunikat. Rada Nadzorcza złożyła mu podziękowanie za wkład w rozwój spółki.

Zarząd spółki Agora informuje, że Sowa zrezygnował z powodów osobistych. Agora poinformowała, że miejsce Marka Sowy zajmie, dotychczasowy wiceprezes zarządu spółki Agora S.A. Piotr Niemczycki "na okres kończący się z dniem zakończenia zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Spółki decydującego o zatwierdzeniu sprawozdań finansowych za rok 2008". Do zarządu wszedł też Tomasz Józefacki, szef przedsięwzięć internetowych.

W czwartek po publikacji wyników za ostatni kwartał, Agora była wśród największych "spadkowiczów" na warszawskiej giełdzie - w systemie notowań ciągłych jej akcje spadły o 16 proc.

Za Rapaczyńską

Marek Sowa zastąpił poprzednią prezes Agory SA Wandę Rapaczyńską 30 sierpnia ubiegłego roku. Wcześniej był wiceprezesem operatora telewizji kablowej UPC.

"Agora-Holding jest przekonana, że doświadczenie pana Marka Sowy, jego wiedza w dziedzinie nowoczesnych mediów elektronicznych, jego strategiczny talent przywódczy, ambitne plany dla Agory i cechy osobiste będą dobrze służyć budowaniu długoterminowej wartości dla akcjonariuszy Agory" - podawała spółka w komunikacie towarzyszącym jego powołaniu.

mlas//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane