• rozwiń

Agencja Rynku Rolnego ma nowego szefa

Agencja Rynku Rolnego ma nowego szefa
Foto: TVN24 Foto: Agencja Rynku Rolnego ma nowego szefa

Nowym prezesem Agencji Rynku Rolnego został Władysław Łukasik. W piątek premier Donald Tusk podpisał jego nominację - poinformował wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak.

Łukasik zastąpił na tym stanowisku zdymisjonowanego pod koniec kwietnia przez premiera Bogdana Twarowskiego. Donald Tusk odwołał go po informacji, że umieszczał on na stronie internetowej agencji nieprawdziwe informacje na swój temat.
- Nie będę współpracował z ludźmi, wobec których nie ma 100 procent pewności, że wszystko jest "OK" - uzasadnił wtedy swoją decyzję szef rządu.

Kim jest Władysław Łukasik?

53-letni Łukasik ma wykształcenie ekonomiczne. W 1979 r. skończył studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 1987 r. uzyskał tytuł doktora. W 2006 r. ukończył Podyplomowe Studium Administrowania Funduszami Unijnymi na SGH. Od grudnia 2007 r. pracował na stanowisku wiceprezesa KRUS. W latach 2003-2007 był dyrektorem w ministerstwie rolnictwa, a w latach 2002–2003 m.in. prezesem Krajowej Spółki Cukrowej. Łukasik pracował ponadto w wielu instytucjach centralnych, takich jak Urząd Rady Ministrów, Ministerstwo Przekształceń Własnościowych, Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane