• rozwiń
  • WIG20 2306.67 -0.64%
  • WIG30 2645.43 -0.77%
  • WIG 59975.08 -0.66%
  • sWIG80 11878.34 -0.22%
  • mWIG40 4036.80 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Agencja Novimedia przejęta przez Zwierciadło

Agencja Novimedia przejęta przez Zwierciadło
Foto: novimedia.pl/Wydawnictwo Zwierciadło Foto: Novimedia należy do Zwieciadła

Wydawnictwo Zwierciadło przejęło agencję Novimedia - podaje portal press.pl. To dowód na to, że custom publishing staje się dla tradycyjnych wydawców interesującym partnerem. Custom publishing to publikacja czasopism branżowych o charakterze reklamowym, PR-owskim i promocyjnym.

- Widzimy ogromny potencjał w sektorze prasy na zlecenie - wyjaśniał w informacji prasowej Jerzy Szulwic, prezes Wydawnictwa Zwierciadło.

- Naszym partnerem jest wydawnictwo, które się rozwija. Wspólnie jesteśmy w stanie zrobić dużo więcej niż w pojedynkę - wyjaśnia Maciej Jaźwiecki, współzałożyciel agencji Novimedia. Obecnie jej prezes w strukturach grupy Zwierciadło. Jaźwiecki nie zdradza jednak wartości transakcji.

O Novimedia starało się także kilka innych wydawnictw. - Wybraliśmy ofertę Wydawnictwa Zwierciadło, bo nie chcieliśmy stać się częścią wielkiego koncernu - zdradził portalowi press.pl prezes Jaźwiecki.

Można się skusić

Wydawcy coraz częściej szukają źródeł dodatkowych przychodów właśnie w segmencie custom publishing. Taką działalność prowadzi już między innymi G+J Polska, Ringier Axel Springer Polska, Edipresse Polska.

- Szukając dodatkowych dochodów w branży custom publishing, wydawcy albo mogą zbudować własny dział custom publishing, albo pozyskać specjalistyczną agencję drogą akwizycji. Ten drugi sposób pozwala na szybkie rozpoczęcie działalności i przejęcie klientów agencji, ale, niestety, jest droższy - komentuje Ewa Redel-Bydłowska z zarządu Edipresse.

Zainteresowanie wydawców przejmowaniem takich agencji jest jednak faktem.

Rafał Plewiński, prezes agencji Concept Publishing Polska, dostrzega, że firmy custom publishing są teraz dla wydawców łakomym kąskiem.

- Ostatnio otrzymaliśmy propozycję kupna od trzech dużych wydawców. Odmówiliśmy, bo wolimy działać na własną rękę. Przyznaję jednak, że gdybyśmy dostali naprawdę ciekawą ofertę, może dalibyśmy się skusić - powiedział prezes.

Działalność na kilku polach

Agencja Novimedia jest w strukturach grupy Zwierciadło już od 19 października. Firmy poinformowały o transakcji dopiero 3 listopada.

Novimedia działa od 1997 roku. Do jej klientów należą między innymi BZ WBK, Polska Telefonia Cyfrowa (Era), Carrefour, Nestlé, Toyota Motor Poland, Goodyear. Wydawnictwo Zwierciadło wydaje miesięcznik pod takim tytułem, a także magazyny "Sens" i "Cars".

kp ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane