• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Afera taśmowa w rządzie Tuska

Afera podsłuchowa na świecie. "To interesuje inwestorów i Brukselę"

Media o aferze podsłuchowej Odtwórz: Media o aferze podsłuchowej
Foto: http://www.prezydent.pl/ | Video: tvn24 Foto: Jednym z bohaterów taśm jest Marek Belka | Video: Media o aferze podsłuchowej

Media na świecie różnie komentują sprawę tzw. afery podsłuchowej. Część, zwłaszcza tych ekonomicznych skupia się na prezesie NBP - Prasa ekonomiczna pisze bardzo dużo, przede wszystkim o Marku Belce - podkreślił w TVN24 Łukasz Lipiński z Polityki Insight.

Jak pisaliśmy, ostro o szefie NBP pisze Bloomber w komentarzu Marka Gilberta. Jego zdaniem jeśli Belka sam nie zrezygnuje, powinien zostać odwołany.

Łukasz Lipiński podkreślił, że "do tej pory większość mediów opisywała przede wszystkim sytuację lub starała się ją opisać". - Komentarzy nie było za dużo. Także z tego względu, że polska afera rządowa nie

jest głównym przedmiotem zainteresowania opinii publicznej w Wielkiej Brytanii czy we Francji - ocenił.

Różne punkty widzenia

Zdaniem analityka "są dwie grupy czytelników, do których te informacje docierają, bardziej niż do innych - inwestorzy, osoby związane z gospodarką. - Prasa ekonomiczna pisze bardzo dużo przede wszystkim o Marku Belce. Drugim kanałem jest środowisko brukselskie, wszyscy, którzy czekają na nową Komisję Europejską. Tutaj jest trochę więcej komentarzy o Polsce - powiedział Lipiński.

- One są mieszane. Jest niezwykle krytyczny komentarz Marka Gilberta w Bloombergu. Ale już w BusinessWeek, który jest tego samego wydawcy jest dosyć przychylna sylwetka Marka Belki. Także na razie te komentarze są mieszane - dodał.

Według Lipińskiego "zagraniczna prasa wie jeszcze mniej niż ta krajowa". - Dosyć sporo jest tekstów w amerykańskiej prasie, które sugerują, że być może ktoś z zewnątrz mógł być w to zaangażowany. W niektórych gazetach jest wskazanie na służby rosyjskie - podkreślił.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane