• rozwiń

Afera gruntowa sięga Telefonii Dialog

Afera gruntowa sięga Telefonii Dialog
Foto: TVN24 Foto: Afera gruntowa zatacza coraz szersze kręgi

Agenci CBA zatrzymali w czwartek rano dyrektora ds. logistyki „Telefonii Dialog”. Zarzucono mu branie łapówek, a na jego trop agenci wpadli przy okazji śledztwa dotyczącego odrolniania ziemi w resorcie rolnictwa.

Łapownictwo dyrektora miało dotyczyć działalności Dialogu. Tomasza K. zatrzymano w biurze spółki. Warszawska prokuratura zarzuciła mu korupcję gospodarczą.

Według CBA, zatrzymany teraz dyrektor i aresztowani wcześniej Piotr R., Andrzej K. brali nawet kilkusettysięczne łapówki w zamian za korzystne rozstrzyganie przetargów, m.in. dotyczących modernizacji central telefonicznych i zakupu samochodów. Mieli też przyjmować "korzyści majątkowe" od kontrahentów spółki. Przeszukano siedzibę firmy, mieszkanie dyrektora i zabezpieczono dokumentację.

Sprawa wypłynęła przy okazji śledztwa dotyczącego resortu rolnictwa, w wyniku którego zdymisjonowany został wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper. Właśnie w Telefonii Dialog pracowali dwaj zatrzymani w związku z aferą gruntową domniemani pośrednicy, którzy mieli za łapówkę doprowadzić do odrolnienia ziemi na Mazurach - Piotr R. i Andrzej K.

Teraz prokuratura postawiła im dodatkowe zarzuty - korupcji gospodarczej i działania na szkodę Telefonii Dialog - podało CBA. Za popełnienie takich przestępstw grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. CBA nie wyklucza, że zatrzymane w tej sprawie zostaną kolejne osoby.


Dialog jest w 100 proc. własnością spółki giełdowej KGHM Polska Miedź, w której największym udziałowcem jest Skarb Państwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane