• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Adidas przeprasza za mur na Służewcu i rezygnuje z reklamy

Adidas przeprasza za zamalowanie pod swoją reklamę muru na warszawskim Służewcu i wycofuje się z projektu. - Ostatnie wydarzenia dotyczące służewieckiego muru, będącego przestrzenią dla sztuki hip-hop i graffiti uświadomiły nam, że działania, które podjęliśmy okazały się być niewłaściwe - napisał w oświadczeniu Krzysztof Sak, brand manager Adidas Oryginal.

- "Przepraszamy, że doszło do sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. W swych działaniach zawsze kierujemy się rozsądkiem i odpowiedzialnością, dlatego w sobotę 26. marca po południu wstrzymaliśmy projekt. Informujemy, że nie będziemy w żadnym aspekcie kontynuować prac na służewieckim murze. Jeszcze raz przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się dotknięci" - czytamy w oświadczeniu.

- "Kreatywność i autentyczność są wartościami, w które nasza marka bardzo wierzy i które towarzyszą nam od zawsze. Adidas od lat wspiera kulturę hip-hop i graffiti zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jednoznacznie deklarujemy, że nadal będziemy wspierać polską scenę kultury hip-hop i graffiti. Wspólnie ze środowiskiem twórczym poszukujemy najlepszych pomysłów i projektów, które potwierdzą nasze zaangażowanie w rozwój tej kultury" - pisze przedstawiciel firmy.

Kontrowersyjna reklama

Najnowsza kampania reklamowa Adidasa w Warszawie spotkała się z falą krytyki. W jej ramach kilka dni temu zamalowano czarną farbą sporą część kilometrowego muru na Służewcu, m.in. fragment poświęcony pamięci Cataniego, idola młodzieży z Ursynowa i Służewia, zastrzelonego 11 lat temu.

Na murze miała powstać reklama Adidasa. W ciągu kilku dni na Facebooku ponad 20 tys. ludzi zapisało się do grupy namawiającej do bojkotu firmy. Okazało się, że Adidas nie miał zgody Totalizatora Sportowego, zarządzającego torem wyścigowym, ani konserwatora zabytków, pod którego opieką jest mur, na całą akcję. Nie wystąpiono też o zgodę do Zarządu Dróg Miejskich na zagrodzenie chodnika wzdłuż muru na czas malowania.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane