• rozwiń

Temat: Niemcy

Adidas pikuje. Przez Rosję

Akcje Adidasa w górę Odtwórz: Akcje Adidasa w górę
Akcje Adidasa w górę "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

O blisko 16 proc. spadły w czwartek akcje niemieckiego koncernu Adidas. Wszystko przez to, zarząd tej spółki obniżył prognozę na obecny i przyszły rok. Ma to związek z obawami o rynek rosyjski, od którego sportowy gigant jest mocno uzależniony.

Zarząd koncernu wydał ostrzeżenie, że tegoroczne zyski spółki mogą być mniejsze niż prognozowano. Podobnie będzie w przyszłym roku. Władze firmy poinformowały również, że otworzą mniej nowych sklepów w Rosji niż planowano.

Mniejszy zysk

Na te informacje natychmiast zareagowali inwestorzy. Wartość akcji niemieckiego producenta sprzętu sportowego spadły w czwartek o 15,5 proc. Wszystko przez to, że Adidas jest mocno uzależniony od rosyjskiego rynku. Według zarządu spółki tegoroczny zysk wyniesie około 650 mln euro. Wcześniejsze szacunki mówiły o 830-930 mln euro zysku netto.

- Wszystko, co dziś ogłosiliśmy ma jeden cel: wzmocnienie naszej marki i nastawienia się na długoterminowy sukces - mówi w oświadczeniu firmy prezes Herbert Hainer.

Ograniczenie ekspansji

Adidas prowadzi w Rosji tysiąc sklepów, ale ze względu na spadek wartości rubla i rosnące niebezpieczeństwo zmiany nastrojów oraz ograniczenie wydatków konsumentów będzie musiał zamknąć niektóre z nich. Zdecydowanie ograniczy też ekspansję.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane