• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

ABW w siedzibie arabskiego dewelopera

ABW w siedzibie arabskiego dewelopera
Foto: TVN24.pl Foto: Inwestycje Verity Development w Polsce mogły sięgnąć miliarda złotych

We wtorek wczesnym rankiem dwudziestu funkcjonariuszy ABW wkroczyło do siedziby jednej z największych firm deweloperskich w Polsce - Verity Development - dowiaduje się nieoficjalnie portal tvn24.pl. ABW sprawdza źródła finansowania spółki, wiązanej przez "Super Express" z Al-Kaidą.

Informację o akcji ABW otrzymaliśmy na Kontakt TVN24. 20 funkcjonariuszy wkroczyło do siedziby firmy we Wrocławiu o 6.30 rano. Przeglądają i pakują do kartonów wszystkie dokumenty związane z działalnością firmy.

Pracownicy spółki co jakiś czas proszeni są do stolika, gdzie funkcjonariusze pytają ich o sprawy związane z działalnością Verity Development. Według naszych informacji ABW interesują źródła finansowania firmy w Polsce. Szacuje się, że przez ostatnie lata firma mogła zainwestować w Polsce nawet miliard złotych, kupując najdroższe kamienice i grunty we Wrocławiu, Łodzi i Krakowie.

Jak donosił wcześniej "Super Express", za deweloperem stoi potężny islamski fundusz finansowy DMI Trust, wymieniany w kontekście poparcia udzielanego terrorystom z Al-Kaidy.

Jak dowiedział się portal tvn24.pl czynności ABW prowadzone są na zlecenie prokuratury apelacyjnej we Wrocławiu. Potwierdzają to jej przedstawiciele, ale nie chcą udzielić informacji, czego dotyczy śledztwo. W Verity Development pod wszystkimi znanymi numerami telefonicznymi włącza się jedynie automatyczna sekretarka.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane