• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Abu Zabi wspiera Dubaj

Abu Zabi wspiera Dubaj
Foto: sxc.hu Foto: Dubaj uratowany?

Abu Zabi przekaże Dubajowi 10 mld dolarów na spłatę zobowiązań finansowych. Dla inwestorów na całym świecie to dobra wiadomość, ponieważ dziś mija termin, kiedy kontrolowany przez rząd Dubaju deweloper Nakheel musi wykupić obligacje za 4,1 mld dolarów. Obawy o jego wypłacalność zatrzęsły niedawno światowymi parkietami.

4,1 mld dolarów z kwoty wsparcia przekazane będzie na spłatę zapadających w poniedziałek krótkoterminowych zobowiązań firmy inwestycyjnej Dubai World, która jest właścicielem Nakheel.

Uwaga inwestorów na całym świecie skupiła się na Dubai World 25 listopada. Kontrolujący spółkę rząd Dubaju poprosił wówczas jej wierzycieli, by zgodzili się na przełożenie spłaty kredytów na sumę 26 mld dolarów. Prośba ta wywołała obawy o wypłacalność Dubai World i wiarygodność Dubaju w ogóle.

Od sąsiada odciął się też pierwotnie rząd w Abu Zabi, oświadczając, że nie ma zamiaru pomagać Dubajowi. Teraz jednak zmienił zdanie. - Rząd Abu Zabi zgodził się na przekazanie 10 mld dolarów do Funduszu Finansowego Wsparcia Dubaju, który będzie wykorzystywany do spłaty zobowiązań Dubai World - powiedział prezes Najwyższego Komitetu Fiskalnego Dubaju szejk Ahmed bin Saaed al-Maktoum.

Na wiadomość o pomocy dla Dubaju pozytywnie zareagowały już rynki w Azji.

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane