• rozwiń
  • WIG20 2180.53 +0.23%
  • WIG30 2506.24 +0.25%
  • WIG 56491.55 +0.31%
  • sWIG80 11533.29 -0.16%
  • mWIG40 3887.89 +0.34%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:22

Dostosuj

AAA zostaje. Moody's utrzymuje rating Francji

Agencja Moody's utrzymała rating Francji na najwyższym poziomie AAA trzy dni po obniżeniu ratingu Francji przez drugą z trzech największych agencji ratingowych, Standard&Poor's.

W raporcie opublikowanym w poniedziałek Moody's potwierdziła dla Francji perspektywę stabilną. S&P przyznała w piątek perspektywę negatywną Francji jak i pozostałym krajom strefy euro poza Niemcami i Słowacją.

Według Moody's gospodarka francuska jest generalnie mocna, ale perspektywy wzrostu są zagrożone, co stanowi "ryzyko dla rządowych planów konsolidacji fiskalnej".

Obniżyli ratingi 9 krajom

Standard&Poor's w piątek obniżyła ratingi dziewięciu krajów strefy euro, w tym Francji oraz Austrii, które miały dotychczas najwyższe ratingi AAA. Utrzymała najwyższy rating jedynie dla Niemiec, Finlandii, Holandii i Luksemburga.

Po obniżeniu ratingu Francji z AAA na AA+, tamtejszy minister finansów Francois Barron powiedział: - To nie jest dobra wiadomość, ale to nie jest katastrofa.

Rating Włoch został obniżony o dwa stopnie do poziomu BBB+. O dwa punkty obniżona została też wycena Hiszpanii, Portugalii i Cypru, o jeden Austrii, Malty, Słowacji i Słowenii.

jak\mtom\k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane