• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"A4 to wyrób autostradopodobny"

"A4 to wyrób autostradopodobny"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Nie potrafimy wydać pieniędzy z europejskich funduszy

Ciągnące się w nieskończoność remonty, jazda z prędkością 60 km/h i wysokie opłaty - to codzienność na autostradzie A4. Sytuacja ma się już wkrótce zmienić, bo sprawą zajmie się resort infrastruktury. - Nie wykluczamy cofnięcia Stalexportowi koncesji na A4 - ujawnił wiceminister infrastruktury, Tadeusz Jarmuziewicz.

- A4 to raczej wyrób autostradopodobny, niż autostrada - przyznał na antenie TVN CNBC Biznes wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz. Sytuacja jest tym bardziej skandaliczna, że obsługująca A4 firma Stalexport za wjazd na autostradą pobiera wysokie opłaty. - Niestety umowa z koncesjonariuszem jest tak podpisana i może on pobierać opłaty - tłumaczył Jarmuziewicz.

Dodał też, że zgadza się z opiniami, że to co się dzieje na tej autostradzie to skandal. - Nie można doprowadzać do sytuacji, kiedy się płaci za jakieś wirtualne dobro - zaznaczył.

Jednak sytuacja już wkrótce ma ulec poprawie. - Ministerstwo rozważa zmianę koncesjonariusza. O potrzebie działań mówiliśmy już przed wyborami - powiedział Jarmuziewicz.

Nie można doprowadzać do sytuacji, kiedy się płaci za jakieś wirtualne dobro

Jarmuziewicz o A4

Zapowiedział, że rozmowa z przedstawicielami Stalexportu odbędzie się jeszcze w styczniu. - Będziemy oczekiwać od koncesjonariusza radykalnej poprawy sytuacji, tak żeby kierowcy jadąc po tej drodze czuli, że jadą po autostradzie, albo żeby nie musieli płacić takich pieniędzy - zapowiedział wiceszef resortu infrastruktury.

Autostrada A4 jest pierwszą płatną drogą w kraju. Łączy Katowice z Krakowem.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane