• rozwiń

A380 Lufthansy polecą

A380 Lufthansy polecą
Foto: Wikipedia Foto: A380 Lufthansy moga latać

Po przeprowadzeniu dodatkowych testów niemieckie linie lotnicze Lufthansa zdecydowały, że ich flota trzech Airbusów A380 będzie latać. Największe pasażerskie samoloty świata były sprawdzane po awarii maszyny w barwach australijskiej linii Qantas, której silnik eksplodował w trakcie lotu, zmuszając pilotów do awaryjnego lądowania.

Ja podał rzecznik Lufthansy, testy trzech maszyn tej linii były prowadzone nocą. Według słów rzecznika, próby nie wykazały niczego niepokojącego, więc maszyny będą bez obaw użytkowane i nie przewiduje się już dalszych testów.

Dotychczas w trzech użytkowanych przez Lufthansę samolotach A380 odnotowano jeden poważny problem: na początku sierpnia jedna z maszyn musiała zawrócić, gdy wskaźniki w kokpicie zasygnalizowały wyłączenie jednego z silników. Badanie wykazało, że był to fałszywy sygnał, a silnik nie wykazywał problemów technicznych.

Lufthansa posiada obecnie trzy egzemplarze tego największego pasażerskiego samolotu na świecie, które obsługują połączenia z Frankfurtu nad Menem do Johannesburga, Pekinu i Tokio.


Tymczasem przegląd silników w maszynach należących do linii Qantas, uziemionych od czasu wypadku w ubiegłym tygodniu, wykazał niepokojące wycieki oleju. Szef linii Alan Joyce oświadczył, że w związku z tym nie nastąpi wznowienie lotów tych maszyn przez co najmniej następne 72 godziny.

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane