• rozwiń

90 mln zł za słuchanie samolotów

90 mln zł za słuchanie samolotów
Foto: TVN24 Foto: Będą odszkodowania za hałas na Okęciu?

Ponad 620 wniosków o odszkodowania za hałas wynikający z sąsiedztwa lotniska Okęcie złożyli do władz portu mieszkańcy okolicznych terenów. - Szacowana kwota odszkodowań to ok. 90 mln zł - poinformował rzecznik lotniska Jakub Mielniczuk.

W poniedziałek minął termin, jaki wojewoda mazowiecki wyznaczył mieszkańcom na składanie wniosków w sprawie rekompensat. Było to możliwe dzięki ustanowionej przez wojewodę tzw. strefy ograniczonego użytkowania wokół stołecznego lotniska.

Obszar ten obejmuje duże części Włoch, Ursynowa, Ursusa, a także podwarszawskich gmin: Lesznowoli, Piaseczna, Piastowa, Michałowic i Raszyna.

- Spośród 622 wniosków, jakie do nas wpłynęły w ciągu dwóch lat, 120 wpłynęło ostatniego dnia. Mieszkańcy domagają się w nich odszkodowań, związanych m.in. z utratą wartości posiadanych przez nich nieruchomości, poniesionych strat przy ich sprzedaży, czy też dofinansowania np. z powodu wymiany nowych okien - powiedział Mielniczuk.

Na razie bez skutku

Jak podkreślił, władze lotniska odpowiadają na wszystkie złożone wnioski. Do tej pory nikomu jednak nie udało się uzyskać rekompensaty finansowej.

- Wnioskujący o odszkodowanie musi udowodnić poniesioną przez niego stratę. Naszym zdaniem, w żadnej sprawie tego nie zrobiono. Kilkanaście postępowań toczy się sądzie. W dwóch przypadkach sąd nie dopatrzył się szkód poniesionych przez domagających się od nas rekompensat - powiedział rzecznik lotniska.

Z danych lotniska wynika, że uprawnionych do składania tego typu wniosków jest ok. 8,5 tys. podmiotów.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane