• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

8 milionów z internetowym kontem

8 milionów z internetowym kontem
Foto: sxc.hu Foto: Mamy już 8 milionów kont bankowych z dostępem przez internet

O 1/5 zwiększyła się w ciągu roku liczba klientów banków, którzy aktywnie korzystają z dostępu do swych kont przez internet - donosi "Rzeczpospolita", powołująca się na dane Związku Banków Polskich. Takich osób jest już 8,3 milionów.

Liczba osób aktywnie korzystających z takich "internetowych" rachunków zwiększyła się w ciągu roku o 1,5 mln i sięgnęła na koniec czerwca 8,3 mln – wynika z danych Związku Banków Polskich. Według prognoz ZBP do końca 2013 r. aktywnie używanych internetowych kont będzie 13 milionów.

Z danych ZBP wynika też, że rośnie liczba transakcji wykonywanych przez klientów przez internet. Jeszcze rok temu statystyczny użytkownik internetowego konta wykonywał tą drogą 4 przelewy miesięcznie, teraz jest to średnio 4,6 przelewu.

Jednym z powodów są cenowe zachęty ze strony banków: zwykły przelew z konta zlecony w placówce bankowej obecnie kosztuje przeciętnie ok. 5 zł. Ten sam przelew wykonany samodzielnie przez Internet w wielu bankach jest bezpłatny, w najgorszym wypadku jego koszt nie przekracza złotówki.

Standardową ofertą internetowej bankowości stało się zakładanie lokat, do czego z kolei zachęca oprocentowanie wyższe, niż gdy robi się to w bankowym okienku.

Banki wiedzą jednak, że oferta dostępna przez Internet musi być coraz szersza. "Rzeczpospolita" podaje przykłady: w mBanku można drogą internetową zaciągnąć kredyt, banki Meritum i Inteligo umożliwiły klientom sprawdzenie online raportów Biura Informacji Kredytowej.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane