• rozwiń

600 tysięcy zamówień na iPhona. W jeden dzień

600 tysięcy zamówień na iPhona. W jeden dzień
Foto: apple.com Foto: Zamówienia na iPhona w jeden dzień złożyło 600 tysięcy klientów

Apple odtrąbiło kolejny sukces: pierwszego dnia najnowszą, czwartą wersję iPhona zamówiło ponad 600 tys. klientów. Firma przeprasza, bo chętnych było więcej, ale nie wszystkim się udało. "Mamy nadzieję, że nasi klienci będą próbować ponownie dokonać zamówienia przez internet lub odwiedzą nasze sklepy" - pisze Apple.

Liczba zamówień internetowych na najnowszy model iPhona w pierwszym dniu ich przyjmowania jest 10-krotnie wyższa niż w przypadku iPhona 3GS - wynika z danych koncernu telekomunikacyjnego AT&T, który jako pierwszy wprowadził urządzenie do swojej oferty.

Nowy z każdej strony

iPhone 4 posiada m. in. drugą kamerę z przodu do prowadzenia wideokonferencji, ma wbudowany żyroskop - co oznacza o dużo bardziej precyzyjne wykrywanie każdego ruchu, niż w przypadku poprzednich telefonów z akcelerometrem. Obsługuje też grafikę HD. Urządzenie jest też o 1/4 cieńsze od poprzednika.

Cena iPhone 4 w wersji z 16 GB pamięci w USA wynosi 199 dolarów przy umowie na 2 lata. Wersja z 32 GB pamięci kosztuje 299 dolarów.

Za nieco ponad tydzień iPhone 4 będzie dostępny dla klientów z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Japonii i Stanów Zjednoczonych (24 czerwca). W Polsce ma pojawić się w sierpniu 2010 roku.

mst/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane