• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

5 GB muzyki z chmury

5 GB muzyki z chmury
Foto: Amazon Foto: Amazon z muzyką zaprasza do chmury

Zamiast trzymać muzykę w swoim smartfonie czy na własnym dysku, trzymaj ją u nas - mówi amerykański Amazon i uruchamia usługę Amazon Cloud Player. Idea jest prosta: masz do dyspozycji 5 gigabajtów w "chmurze" i możesz tam zmagazynować swoje empetrójki. A jak kupisz album nagrań w sklepie Amazona, to pojemność wzrośnie do 20 GB.

Największy sklep internetowy świata uruchomił usługę na razie tylko dla Amerykanów. To najwyraźniej rękawica rzucona i Apple, i Google. Według medialnych doniesień, ten ostatni sam pracuje nad podobnym rozwiązaniem, a jednym z sukcesów Apple był sklep z nagraniami iTunes. Teraz Apple uruchamia własny.

Bezpłatnie można korzystać z wirtualnego dysku o pojemności 5 gigabajtów. Jeśli kupi się muzykę w sklepie Amazona, pojemność jego dysku na rok wzrośnie do 20 gigabajtów - za każdy nabyty album, i tak aż do terabajta (1000 GB). A jeden gigabajt pojemności to przecież miejsce na ok. tysiąc przeciętnych utworów w formacie mp3.

Można też składować inne nagrania - a terabajt pomieści i 70 godzin wideo w jakości HD. Za miejsce w chmurze można też po prostu zapłacić, bez kupowania nagrań.

Do zarządzania "muzyką w chmurze" służy aplikacja Cloud Drive, dostępna na smartfony z Androidem i na pecety z systemami Windows, Mac OS X. Wkrótce ma być wersja dla BlackBerry i popularne w Stanach Zjednoczonych urządzenia firmy Palm. Nic nie wspomniano o systemie iOs - ale i tak przecież aplikacja nie miałaby szans znaleźć się w appStore firmy Apple. Do odtwarzania użyć należy Amazon MP3, dostępnego w Android Market.

//sk,iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane