• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

5,5 tys. nowych etatów na horyzoncie

5,5 tys. nowych etatów na horyzoncie
Foto: sxc.hu Foto: Siedmiu dużych inwestorów chce budować w Polsce centra usług

Siedmiu dużych inwestorów chce budować w Polsce swoje centra usług, w których pracę mogłoby znaleźć aż 5,5 tys. osób. Jednak, jak pisze "Puls Biznesu", los tych projektów jest w rękach rządu, bo przedsiębiorcy ci ubiegają się o granty w ramach rządowej pomocy.

Dziennik podaje, że wśród inwestorów znajdą się m.in. Nokia Siemens Network, Hewlett-Packard, IBM, Atos Origin, Citi i Geoban oraz nie wymieniana z nazwy duża firma skandynawska.

Na razie wiadomo, że na przyznanie wszystkim siedmiu firmom grantów zgodził się już międzyresortowy zespół ds. wspierania inwestycji zagranicznych. - Z rządu dostajemy pozytywne sygnały, że jesteśmy traktowani poważnie — potwierdza Jacek Levernes, szef Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) i prezes Global e-Business Operations, wrocławskiego centrum usług firmy HP.

Ile trzeba poczekać?

Teraz firma czeka na szybkie decyzje dotyczące poparcia projektów inwestycji. - Nie chcielibyśmy czekać kolejne 3-4 miesiące na ostateczną zgodę na granty — mówi Levernes. Tymczasem - jak przypomina gazeta - zwykle od momentu uzgodnienia grantu przez zespół międzyresortowy do chwili zatwierdzenia go przez rząd mija rok.

"Puls BIznesu" ostrzega, że jeśli firmy oczekujące w niekończącej się kolejce wystąpią z roszczeniami - wpłynie to bardzo negatywnie na wizerunek Polski i zniechęci innych potencjalnych inwestorów.

mon/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane