• rozwiń

4You Airlines: Klienci mają prawo do zwrotu pieniędzy za bilety

4You Airlines zwraca pieniądze za bilety Odtwórz: 4You Airlines zwraca pieniądze za bilety
Foto: 4YOUAirlines.com | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Sprawa 4You Airlines trafiła w piątek do prokuratury | Video: 4You Airlines zwraca pieniądze za bilety

Firma 4You Airlines, która sprzedawała bilety lotnicze bez licencji przewoźnika, poinformowała, że wszystkim osobom, które zakupiły bilety i otrzymały potwierdzenie rezerwacji, "przysługuje prawo odstąpienia od umowy za zwrotem wszystkich wniesionych środków". W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę.

"Uprzejmie informujemy, że wszystkim osobom, które zakupiły dostępny produkt za pośrednictwem strony www.4youairlines.com oraz otrzymały potwierdzenie rezerwacji przysługuje prawo odstąpienia od umowy za zwrotem wszystkich wniesionych środków" - poinformowała spółka w komunikacie na swojej stronie internetowej. Komunikat jest obecnie jedynym aktywnym elementem na stronie 4You Airlines.

Dwa wnioski

Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez tę spółkę złożyli w prokuraturze Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz UOKiK.

Jak poinformowała prokuratura, śledztwo zostało wszczęte ws. "doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez działalność gospodarczą w zakresie transportu lotniczego". 4You Airlines miała także wprowadzać klientów w błąd co do posiadania certyfikatu przewoźnika oraz koncesji na przewóz lotniczy.

Spółka na przełomie lipca i sierpnia br. rozpoczęła sprzedaż biletów lotniczych za pośrednictwem strony internetowej. Loty miały rozpocząć się 3 listopada br.

Jednak z informacji jakie UOKiK uzyskał z Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, iż firma nie jest przewoźnikiem lotniczym, ponieważ nie otrzymała wymaganych prawem dokumentów: certyfikatu, koncesji oraz upoważnienia na wykonywanie przelotów na oferowane kierunki.

Bez samolotów

UOKiK ustalił też, że nie jest możliwe ich uzyskanie przez przedsiębiorcę przed 3 listopada 2014 roku.

W opinii UOKiK nieprawdziwe mogą być również zamieszczone na stronie internetowej przedsiębiorcy informacje na temat floty, jaką dysponuje.

"Spółka informuje, że leasinguje samoloty od ukraińskiego przewoźnika Yanair. Tymczasem z informacji uzyskanych przez urząd wynika, że żaden polski przewoźnik lotniczy nie ma zgody na eksploatację statków powietrznych tego przewoźnika, a 4You Airlines nie ma uprawnień do zawarcia umowy leasingu samolotów" - podał UOKiK.

Uprzejmie informujemy, że wszystkim osobom, które zakupiły dostępny produkt za pośrednictwem strony www.4youairlines.com oraz otrzymały potwierdzenie rezerwacji przysługuje prawo odstąpienia od umowy za zwrotem wszystkich wniesionych środków.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie oświadczenia, którego wzór znajduje się poniżej na adres zwrot@4youairlines.com lub listem poleconym na adres: 4You Airlines Sp. z o.o. ul. 17 stycznia 32, 02-148 Warszawa

Komunikat 4You AirlinesPodziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane