• rozwiń

4Fun.tv może zniknąć z telewizorów

4Fun.tv może zniknąć z telewizorów
Foto: TVN24.pl Foto: 4Fun.tv na cenzurowanym KRRiT

Telewizja 4Fun.tv łamie ustawę o radiofonii i telewizji - stwierdziła KRRiT. I dodaje: - Upomniana w zeszłym roku stacja nie dostosowała się do zaleceń Rady i konsekwentnie puszcza deprawujące młodzież programy.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (organ decydujący o tym, kto może nadawać programy radiowe i telewizyjne) chce odebrać stacji koncesję. Dlaczego? "Na skutek uporczywego i rażącego łamania w programie 4Fun.tv. przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich, ze względu na znaczny stopień negatywnego oddziaływania tego programu na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich, a tym samym wystąpienie realnego zagrożenia dla ich rozwoju" - czytamy w komunikacie Rady.

Stacji dostało się za rozbierane teledyski i "Człowieka biegunkę"
4fun.tv "podpadła" Radzie głównie tym, że w ciągu dnia - w czasie chronionym(6-23), emituje spoty promujące stronę swojej telegazety poświęconej ułatwianiu kontaktów erotycznych. Rada zakwestionowała także klasyfikację wiekową niektórych teledysków i kreskówek nadawanych w ciągu dnia. Jeden z teledysków to "Ressurection" heavymetalowej grupy Chimaira, w którym partyjka rozbieranego pokera przeplata się z brutalną i wyglądającą na nielegalną walkę na pieści w stylu "Fight Club". Ten oraz kilka innych klipów puszczane są ze znaczkiem pozwalającym na ich oglądanie dwunastolatkom. Zdaniem Rady powinny być one dozwolone od lat 18 i puszczane po godzinie 23. Podobnie jest z kreskówkami takimi jak choćby brutalny "Generał Italia" o tematyce wojennej, czy "Człowiek biegunka". W tej drugiej bohater w każdym odcinku łamie jakieś prawo lub przepis, gdyż uważa, że "nie opyla" się ich przestrzegać bo staje się "frajerem". Kiedy jednak musi ponieść tego konsekwencje, dostaje rozwolnienia.

Szefowa KRRiT: stacja całkowicie nas ignoruje
- Już podczas zeszłorocznego monitoringu stacji prosiliśmy nadawcę o zmianę struktury ramówki i dopasowanie jej do przepisów ustawy o KRRiT dotyczących ochrony małoletnich. Jednak nasze zalecenia zostały całkowicie zignorowane - powiedziała w rozmowie z portalem tvn24.pl Elżbieta Kruk, szefowa KRRiT. Dodała, że sytuacja stacji nie jest przesądzona. - Często wszczynamy postępowanie o cofnięcie koncesji, ale jeśli widzimy poprawę w postawie nadawcy, to jesteśmy gotowi je umorzyć - powiedziała Kruk.

Do momentu publikacji artykułu władze 4Fun.tv nie skomentowały decyzji KRRiT.

Superstacja na cenzurowanym
Za to samo co 4Fun.tv Rada pogroziła palcem także innemu kanałowi telewizyjnemu - Superstacji. Na razie jest to jednak tylko upomnienie. Natomiast za niewykonywanie warunków koncesji ostrzeżenia otrzymało też pięć lokalnych stacji radiowych. Radio Planeta 103,9 FM Kielce - za brak audycji dla studentów, Radio Pogoda 89,6 FM Pogodne Przeboje (Łódź), Radio Eska Ostrów – Kalisz, Radio BLUE FM 103,4 (Poznań) - za brak programów lokalnych oraz Radio BLUE 106,6 FM Opole - za brak audycji motoryzacyjnych.

Maciej Góźdź

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane