• rozwiń

4Fun chce na parkiet, choć może zniknąć z telewizorów

4Fun chce na parkiet, choć może zniknąć z telewizorów
Foto: TVN24.pl Foto: 4fun chce wejść na giełdę

Spółka 4Fun Media, do której należy młodzieżowa telewizja 4fun tv, przygotowuje się do debiutu giełdowego, mimo że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie o odebranie kanałowi koncesji za nadawanie programu demoralizującego nieletnich - pisze "Rzeczpospolita".

- Pieniędzy z giełdy potrzebujemy na rozwój. Chcemy inwestować za granicą. Rozważamy alians z międzynarodowym operatorem kablowym, rozmawiamy o tym z UPC - mówi Dariusz Stokowski, prezes 4Fun Media.

4fun tv nadaje głównie muzykę. Działa od trzech lat, zatrudnia ok. 40 osób, a utrzymuje się z reklam i sprzedawania własnych produkcji, m.in. rozrywkowych materiałów dla użytkowników telefonów komórkowych.

Spółka planuje pozyskać z nowej emisji ok. 20 mln zł, m.in. na rozwijanie obecności w Internecie oraz w komórkach (dostarcza już materiały dla Orange, rozmawia o współpracy z PTC). Za granicą 4Fun Media chce przejmować mniejsze telewizje. 79 proc. udziałów w spółce ma jako venture capital fundusz inwestycyjny Nova Holding Ltd., który po nowej emisji pozostanie głównym udziałowcem.

Wpierw udobruchać Radę
Kilka tygodni temu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała się wszcząć postępowanie o odebranie koncesji, bo wcześniej raz już 4fun tv upomniała, co nie przyniosło rezultatu. Chodziło m. in. o nadawanie "rozbieranych" teledysków i "demoralizujących" kreskówek w ciągu dnia.

- Po zapoznaniu się z wynikami monitoringu KRRiT wiemy, jakie wskazano nam błędy i jesteśmy w trakcie wdrażania zmian w ramówce - zapewnia Dariusz Stokowski. Na późniejsze godziny są przesuwane "Kartony", kreskówki dla dorosłych, które były jedną z głównych przyczyn wszczęcia postępowania o odebranie koncesji. Chodzi m.in. o "Człowieka biegunkę" i "Inspektora Erektora". W późniejszych niż dotychczas godzinach mają być nadawane rozerotyzowane teledyski.

- Nadawca powinien złożyć stosowne wyjaśnienia, które zostaną przez nas przeanalizowane. Dopiero po tym procesie zostanie podjęta decyzja o cofnięciu koncesji lub umorzeniu postępowania - wyjaśnia Anna Szydłowska-Żurawska, dyrektor Departamentu Prezydialnego KRRiT.

Wygląda na to, że tym razem nadawca zmiany wprowadzi, bo zależy mu, by nie opóźnić debiutu giełdowego. W KNF leży już prospekt emisyjny 4Fun Media.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane