• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

40 tys. za metr mieszkania? W Polsce

40 tys. za metr mieszkania? 
 W Polsce
Foto: Wikipedia/Wistula CC-BY-SA Foto: Złota 44 - jedna z najdroższych nieruchomości w Polsce

Złota 44 w Warszawie, Sky Tower we Wrocławiu, Stare Miasto w Krakowie, ulica Monte Cassino w Sopocie - w tych miejscach apartamenty są wyjątkowo drogie. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić nawet 40 tys. zł.

W Warszawie najdroższe apartamenty znajdziemy m.in. w Rezydencji Opera (ok. 40 tys. zł za m kw.), na Nowym Powiślu, ceny dochodzą do 36,8 tys. zł za m kw., a przy Złotej 44, w tzw. żaglu Libeskinda - zaczynają się od 28 tys. zł za m kw. - wynika z danych agencji nieruchomości Lion's House, która zajmuje się nieruchomościami luksusowymi.

Wysokie ceny osiągają także np. przedwojenne domy na stołecznym osiedlu między ulicami Czarnieckiego i Kalinowską (Żoliborz Oficerski) czy np. przy ulicy Płatniczej na warszawskich Bielanach. - Atutami Żoliborza Oficerskiego są - cisza, zieleń i stosunkowo mała odległość od centrum - wylicza Przemysław Pączek, doradca Home Broker.

Historyczna atmosfera

Historyczna zabudowa jest też wysoko wyceniana na Starym Mieście w Krakowie, Gdańsku lub Wrocławiu. To prestiżowe lokalizacje, w których mieszkania sprzedawane są relatywnie rzadko, a co za tym idzie popyt przewyższa podaż.

Przy ulicy Floriańskiej, Świętego Jana czy Grodzkiej w Krakowie trzeba się liczyć z ceną metra kw. na poziomie 20-30 tys. zł, a na Długiej w Gdańsku lub ulicy Rynek we Wrocławiu to koszt nawet 10-20 tys. zł. - Z podobnymi cenami mamy do czynienia także na ulicy Monte Cassino w Sopocie - mówi Adrian Czuczko z Home Broker w Gdyni.

We wrocławskim Sky Tower ceny są niższe zaczynają się od 10,5 tys. zł za m kw., choć najatrakcyjniejsze lokale kosztują nawet trzykrotnie więcej - podaje Home Broker.

Aleksander Skirmuntta z agencji Emmerson podkreśla, że decydująca dla ceny nieruchomości jest lokalizacja. - Wszystkie inne cechy luksusowej nieruchomości, czyli np. wysoki standard wykończenia, kameralność, inteligentne rozwiązania są oczywiście bardzo ważne, ale położenie jest decydujące dla uzyskania wysokiej ceny apartamentu lub domu - mówi.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane