• rozwiń

375 mln osób na niebie. Więcej niż przed rokiem

375 mln osób na niebie. 
Więcej niż przed rokiem
Foto: Pulkovo Airport Foto: Najwięcej osób podróżowało na dalekich trasach

Linie lotnicze zrzeszone Stowarzyszeniu Europejskich Linii Lotniczych (AEA), do którego należy PLL LOT, przewiozły w 2013 r. na pokładach swoich samolotów łącznie 375 mln pasażerów - o 5,6 mln więcej niż w 2012 r. Najwięcej osób podróżowało na dalekich trasach.

AEA poinformowało, że 29 linii lotniczych przewiozło w ub.r. łącznie 375 mln pasażerów na trasach krajowych, europejskich i międzykontynentalnych. Jak podkreśla stowarzyszenie, wynik jest zadowalający w sytuacji, gdy gospodarki wielu krajów nie są w najlepszym stanie.

Największe było zainteresowanie rejsami dalekiego zasięgu (wzrost liczby pasażerów o 3,5 proc. wobec 2012 r.), głównie na strasach do USA (12 mln pasażerów przewiezionych w ub.r.) i Chin (2,1 mln podróżnych w ub.r.). Na trasach w Europie, w tym krajowych, wzrost wyniósł 1 proc.

Jak przekazało stowarzyszenie, nie ma jeszcze pełnych danych finansowych za 2013 r., ale ze wstępnych szacunków wynika, że roczny wynik AEA będzie "blisko progu rentowności".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane