• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

29 biur podróży na liście dłużników

29 biur podróży na liście dłużników
Foto: sxc.hu Foto: Sprawdź swoje biuro zanim pojedziesz na wakacje

Zanim pójdziesz do biura podróży, najpierw zajrzyj do Biura Informacji Gospodarczej - radzi "Puls Biznesu". Znajdziesz tam listę touroperatorów, którzy zalegają z opłatami. Kopernik też na niej był.

"Puls Biznesu" sprawdził Kopernika w Krajowym Rejestrze Długów Biuro Informacji Gospodarczej. Okazał się, że od kilku miesięcy biuro zalegało z wysokimi płatnościami wobec dwóch wierzycieli.

Ale okazuje się, że Kopernik nie jest jedynym biurem podróży w spisie. - W Krajowym Rejestrze Długów jest obecnie notowanych 29 biur podróży z całej Polski. Są to zarówno duże firmy o znanych markach, działające na rynku ogólnokrajowym, jak i mniejsi, lokalni operatorzy turystyczni - wyjaśnia w rozmowie z "PB" Michał Kostrowicki, specjalista ds. PR w KRD BIG.

Niektórzy negocjują

Kilka z nich negocjuje właśnie z wierzycielami i pewnie niedługo z rejestru zostaną wykreślone. Co z pozostałymi? Ich klientom pozostaje nadzieja, że są rzetelniejszymi płatnikami niż upadły Kopernik.

- Ta firma stworzyła piramidę finansową i popełniła przestępstwo. W każdej branży trafiają się niestety przestępcy - mówi Jan Korsak z Polskiej Izby Turystyki.

bgr//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane