• rozwiń

26 centów za godzinę pracy przy bombkach

26 centów za godzinę pracy przy bombkach
Foto: TVN24 Foto: 26 centów za godzinę pracy, 7 dni wtygodniu

Jedna z chińskich fabryk zaopatrujących największą na świecie sieć handlową Wal Mart wyzyskuje pracowników - podał w raporcie amerykański Narodowy Komitet Pracy. To organizacja nadzorująca warunki, w jakich dla amerykańskich koncernów pracują robotnicy w krajach Trzeciego Świata.

Z raportu wynika, że pracownicy fabryki produkującej ozdoby świąteczne pracują nawet po 10-15 godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu - i zarabiają jedynie równowartość 26 centów za godzinę.

Pracownicy nie mają dni wolnych - jeśli ktoś chce wziąć wolną niedzielę to traci pensję za dwa przepracowane dni. Wśród zatrudnionych w zakładzie są nawet 12-letnie dzieci.

Fabryka zatrudnia osiem tysięcy pracowników i jest trzecim co do wielkości producentem ozdób świątecznych w Chinach. 

Po publikacji raportu Wal Mart podał w oficjalnym oświadczeniu, że wymaga od dostawców przestrzegania bardzo surowych zasad oraz że zatrudnia ponad dwieście osób, które monitorują ich działania oraz nadzorują przestrzeganie tych reguł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane