• rozwiń
  • WIG20 2166.68 -1.27%
  • WIG30 2458.63 -1.26%
  • WIG 57369.95 -1.13%
  • sWIG80 11581.98 -0.39%
  • mWIG40 3713.65 -0.96%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:41

Dostosuj

25. rocznica upadku Muru Berlińskiego. Niedziela w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP Foto: Na weekend w TVN24 Biznes i Świat zaprasza Michał Sznajder

W weekend w TVN24 Biznes i Świat rocznica obalenia Muru Berlińskiego. W niedzielę, w wydaniu specjalnym, transmisja z Berlina. Zaprasza Michał Sznajder.

Przez cały weekend jesteśmy w stolicy Niemiec, by relacjonować obchody 25. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego. Razem z Jackiem Pałasińskim, komentatorem TVN24 Biznes i Świat pokażemy, jak Niemcy zapamiętali wydarzenia sprzed ćwierćwiecza i czy w Berlinie mur wciąż odciska swoje piętno.

Wydanie specjalne

W niedzielę od godz. 10:00 - wydanie specjalne naszego programu - i transmisja rocznicowych obchodów w Niemczech.

Przemówienia niemieckich polityków, reporterskie relacje Alicji Rucińskiej, a w studiu gościem Michała Sznajdera: biograf Angeli Merkel i znawca najnowszej historii Niemiec prof. Arkadiusz Stempin; dr Robert Zmiejko z SGH; dr Janusz Sibora, którego upadek muru zastał na uczelni we Freiburgu oraz Sebastian Płóciennik z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

W ramach obchodów kanclerz Angela Merkel otworzy o godz. 10 nową wystawę w Muzeum Muru Berlińskiego przy ulicy Bernauer Strasse. Weźmie też udział w nabożeństwie w Kaplicy Pojednania znajdującej się na terenie dawnego "pasa śmierci" dzielącego Berlina na części wschodnią i zachodnią. Zapali ponadto świeczkę pod pomnikiem ofiar komunizmu. Po południu (godz.16) Merkel i prezydent Niemiec Joachim Gauck będą uczestniczyć w uroczystościach jubileuszowych w sali koncertowej przy Gendarmenmarkt.

Przemówienie wygłosi szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. Od godz. 14 pod Bramą Brandenburską będzie się odbywać Festyn Obywatelski. Program artystyczny przewiduje koncerty muzyki klasycznej i rockowej, a także spotkania ze świadkami wydarzeń sprzed 25 lat. Wieczorem na znak burmistrza Berlina Klausa Wowereita wypuszczonych zostanie w powietrze 8 tys. lampionów, które od piątku stoją w miejscu, gdzie do 1989 roku znajdował się mur.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane