• rozwiń
  • WIG20 2190.93 +0.71%
  • WIG30 2523.74 +0.95%
  • WIG 56772.23 +0.81%
  • sWIG80 11473.97 -0.67%
  • mWIG40 3941.03 +1.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

2012 "sypnie" długimi weekendami. Zwłaszcza latem

2012 "sypnie" długimi weekendami. Zwłaszcza latem
Foto: TVN24.pl Foto: Od majówki zacznie się seria długich weekendów

Ubiegły rok nie rozpieszczał nas, jeśli chodzi o wolne dni z okazji różnych świąt. Wiele z nich wypadało w zwykłe weekendy. W tym roku będzie inaczej. Ten, komu uda się wziąć urlop pomiędzy dniami wolnymi od pracy, może liczyć na prawdziwie długie weekendy - zwłaszcza w okresie letnim. Zwieńczeniem będzie zaś końcówka tego roku.

Pierwszy kwartał jak zwykle nie obfituje w zbyt wiele świąt. Jednak na pocieszenie pierwszy tydzień nowego roku będzie krótszy o jeden dzień. Ustawowo wolne od niedawna święto Trzech Króli, które jest 6 stycznia, przypada w piątek. Na następny trzydniowy weekend trzeba będzie czekać do Wielkanocy. Poświąteczny tydzień zacznie się dopiero we wtorek 10 kwietnia.

Byle do majówki...

Potem jednak będzie już tylko lepiej. Jeśli szef zgodzi się na trzy dni wolnego, to nasza majówka może potrwać aż dziewięć dni. Wolne musielibyśmy wziąć wtedy na poniedziałek 30 kwietnia, środę - 2 maja i piątek - 4 maja. 1 i 3 maja (wtorek i czwartek) są bowiem wolne z okazji święta pracy i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Kolejnym wolnym dniem w tygodniu będzie czwartek 7 czerwca, czyli Boże Ciało. Przypada ono co roku w czwartek, gdyż jest powiązane z Wielkanocą. Jeden dzień urlopu - 8 czerwca da nam więc cztery dni wolnego. A jeśli weźmiemy do tego trzy dni przed Bożym Ciałem, to odpoczywać będziemy przez dziewięć dni.

Podobna sytuacja będzie 15 sierpnia w środę, kiedy to przypada Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Dwa dni urlopu przed i dwa po tym dniu też da nam w sumie dziewięć wolnych dni z rzędu.

... a potem do świąt

Następna szansa na dłuższe wolne trafi się dopiero jesienią. 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Urlop wzięty na piątek da więc cztery dni poza pracą. Warto z tego skorzystać, ponieważ 11 listopada, czyli Święto Niepodległości przypada w niedzielę.

Prawdziwym hitem będzie jednak tegoroczne Boże Narodzenie. Wigilia, która jest teoretycznie dniem roboczym wypada w poniedziałek. Wtorek i środa, czyli 25 i 26 grudnia będą wolne od pracy. Jeśli weźmiemy trzy dniu urlopu - wigilię oraz czwartek i piątek po świętach, to będziemy mieli dziewięć dni wolnego. Ale jeśli weźmiemy kolejne cztery dni wolnego - w sylwestra (poniedziałek) oraz środę, czwartek i piątek po Nowym Roku, to wykorzystamy w sumie siedem dni urlopu, a leniuchować będziemy przez 16.

mkg//kdj

Dni wolne od pracy wypadające w środku tygodnia

Trzech Króli 6 stycznia - piątek
Drugi Dzień Świąt Wielkanocy 9 kwietnia - poniedziałek
Święto Pracy 1 maja - wtorek
Święto Konstytucji 3 Maja 3 maja - czwartek
Boże Ciało 7 czerwca - czwartek
Wniebowzięcie NMP 15 sierpnia - środa
Wszystkich Świętych 1 listopada - czwartek
Boże Narodzenie 25/26 grudnia - wtorek/środa

wolne 2012

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane