• rozwiń

2,6 miliona dolarów za lunch

2,6 miliona dolarów za lunch
Foto: TVN24 Foto: Wiele osób chce zjeść kolację z Buffetem

2,6 miliona dolarów zapłaci anonimowy internauta za możliwość zjedzenia lunchu z Warrenem Buffettem. Szczęśliwiec wylicytował posiłek z legendarnym inwestorem na portalu aukcyjnym eBay. Kwota, którą zapłaci, trafi na cele charytatywne.

Aukcje na eBayu, których zwycięzcy maja możliwość zjedzenia lunchu z Buffettem odbywają się co roku już od 10 lat. Inwestor na wspólny posiłek zaprasza 8 osób, które wpłaciły największe kwoty. Dochody zasilają fundację charytatywną Glide w San Francisco, która oferuje darmowe posiłki, świadczenia medyczne, opiekę nad dziećmi, mieszkania i szkolenie zawodowe dla osób najbiedniejszych i bezdomnych.

Tegoroczna kwota, którą zaoferował zwycięzca jest rekordowa. Do tej pory najwięcej - 2,11 mln dolarów - wyłożył pewien Chiński menadżer w 2008 roku.

W tym roku Buffet zaprosi swoich gości do nowojorskiej restauracji Smith&Wollensky. Terminu jeszcze nie ustalono.

Jeden z najbogatszych

79-letni Buffett jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek szacuje się na 47 miliardów dolarów. Dorobił się fortuny inwestując na giełdzie papierów wartościowych od lat 40. Jest prezesem i dyrektorem naczelnym Berkshire Hathaway Inc., firmy inwestycyjnej i ubezpieczeniowej.

kj ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane