• rozwiń

15 proc. chińskiej żywności poniżej standardów

15 proc. chińskiej żywności poniżej standardów
Foto: TVN24 Foto: Chińskie produkty wciąż budzą niepokój

15 proc. chińskich produktów żywnościowych nie przeszło testu jakości. Mimo takich wyników władze uspokajają konsumentów coraz bardziej zaniepokojonych kolejnymi doniesieniami o zepsutej żywności czy toksycznych zabawkach produkowanych w za Wielkim Murem.

Państwowy Urząd Informacji, który wydał 39-stronicowy raport, przyznaje w nim, że poziom bezpieczeństwa żywności w Chinach jest gorszy niż w krajach rozwiniętych. Autorzy raportu dowodzą, że "ogólny poziom jakości chińskiej żywności stabilnie rośnie" - do obecnych ok. 85 proc. zgodnych ze standardami produktów - z prawie 78 proc. rok temu.

Raport nie wyjaśnia, skąd wzięto publikowane dane, podobne zresztą od wcześniej podawanych informacji. Jednak duża ilość różnych oświadczeń chińskich władz dotyczących bezpieczeństwa miejscowych produktów pokazuje, jak zaniepokojony jest rząd spadkiem zaufania do marki "made in China".

Jak pisze agencja Associated Press, w ostatnich tygodniach politycy i agencje rządowe prawie codziennie ogłaszają rygorystyczne przepisy, które mają polepszyć jakość chińskich produktów. W jednym z większych skandali firma Mattel - największy amerykański producent zabawek - musiała w tym miesiącu wycofać z rynku już prawie 20 mln niebezpiecznych dla zdrowia sztuk swoich wytwarzanych w Chinach produktów dla dzieci.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane