• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57291.46 +0.47%
  • sWIG80 11426.67 -0.20%
  • mWIG40 3639.46 +0.08%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:04

Dostosuj

1. czerwca upadek General Motors?

1. czerwca upadek General Motors?
Foto: TVN24 Foto: Koncern z Detroit walczy o przetrwanie

- Ministerstwo skarbu USA stara się o to, by koncern samochodowy General Motors przygotował do się do złożenia 1 czerwca wniosku o upadłość - podał dziennik "New York Times". Spółka twierdzi jednak, że może dokonać restrukturyzacji bez pomocy sądu.

Według "New York Timesa" wniosek o ogłoszenie bankructwa ma być przygotowany na wypadek, gdyby GM nie zdołał porozumieć się z wierzycielami w sprawie wymiany swego liczącego około 28 mld dolarów długu na akcje koncernu.

Gigant na kolanach

GM funkcjonuje obecnie dzięki pożyczkom udzielonym przez rząd, który w zamian domaga się redukcji kosztów działania i częściowej spłaty długów spółki. Powołany przez Biały Dom zespół do spraw uzdrowienia sytuacji przemysłu motoryzacyjnego chce, by koncern w ciągu 60 dni sporządził wiarygodny plan restrukturyzacji.

Jak pisze gazeta, urzędnicy ministerstwa skarbu rozpatrują wariant, w którym po ogłoszeniu bankructwa GM jego przyszłościowe aktywa zakupiłaby nowo utworzona spółka, finansując to z otrzymanych z budżetu państwa od 5 do 7 mld dolarów. Fritz Henderson, który 31 marca zastąpił na stanowisku prezesa GM Ricka Wagonera, sygnalizował już możliwość ogłoszenia upadłości jeśli negocjacje z wierzycielami nie przyniosą wyniku.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane