• rozwiń

1,1 mld euro pod kreską. Gigantyczna strata Deutsche Banku

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Ponad miliard euro straty odnotował w ostatnim kwartale 2013 roku Deutsche Bank. Wszystko przez spowolnienie na rynku kredytów, koszty restrukturyzacji i procesów sądowych.

Największy niemiecki bank w czwartym kwartale ubiegłego roku bank odnotował ponad 1,1 mld euro straty. Choć władze banku tłumaczą, że na jej wyniki finansowe wpłynęły wysokie koszty postępowania sądowego i restrukturyzacja, które uszczupliły budżet o ponad 2 mld euro.

Procesy pogrążyły bank

Na kiepski wynik finansowy wpłynął też duży spadek sprzedaży. W tym czasie przychody banku spadły o 16 proc.

Bank w ostatnim roku borykał się z kilkoma dużymi problemami W grudniu 2013 roku zapłacił prawie 1,4 mld euro w ramach ugody z amerykańskim regulatorem Housing Finance Agency. Deutsche Bank był oskarżony o łamanie praw stanowych i federalnych w USA. Według agencji bank miał w 2008 roku defraudować pieniądze sprzedając produkty finansowe oparte na kredytach hipotecznych.

Kolejne 725 mln euro kary na Deutsche Bank nałożyła Komisja Europejska, która uznała, że instytucja brała udział w nielegalnych zmowach dotyczących wskaźnika LIBOR.

Lepiej dopiero w 2015?

Pomimo niekorzystnych wyników finansowych władze banku przekonują, że osiągną zaplanowane cele na 2015 rok. - Obecny, 2014 rok będzie czasem kolejnych trudnych wyzwań - poinformowali prezesi banku Anshu Jain i Juergen Fitschen.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane