• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Wzrosty na Wall Street. Inwestorzy czekają na ważną decyzję Fed

Foto: PAP/EPA/ JUSTIN LANE Foto: Dow Jones Industrial wzrósł o 0,10 proc.

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy oczekują na piątkowe wystąpienie szefowej Fed Janet Yellen.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,10 proc. do 18 547,30 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,30 proc. do 5260,08 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,20 proc. do 2186,90 pkt.

Rosnące kursy

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy pozytywny wpływ na jego notowania miały rosnące kursy akcji Caterpillar oraz 3M.

Po publikacji wyników kwartalnych mocno na wartości zyskiwały akcje sieci sklepów z elektroniką użytkową Best Buy. Firma niespodziewanie zanotowała wzrost sprzedaży kwartalnej. Best Buy podniósł również prognozę finansową na trzeci kwartał.

Dobre wyniki

Lepsze od oczekiwań były również wyniki kwartalne spółki deweloperskiej Toll Brothers. Deweloper, budujący głównie luksusowe domy, zanotował już czwarty z rzędu kwartał wzrostu sprzedaży.

Kluczowe znaczenie dla oczekiwań co do przyszłości polityki monetarnej Fed może mieć wystąpienie prezes Fed Janet Yellen, zaplanowane na piątek, w trakcie dorocznego sympozjum w Jackson Hole.

Zobacz wieści z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Materiał TVN24 BiS:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane