• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Na Wall Street solidne zwyżki w ślad za surowcami

Na Wall Street solidne zwyżki w ślad za surowcami
Foto: shutterstock.com Foto: Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia zyskał 0,94 proc.

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła solidne zwyżki głównych indeksów, którym sprzyjały rosnące ceny wielu surowców. W centrum uwagi znajdują się wyniki spółek z USA. Część z nich zaprezentuje dokonania za pierwszy kwartał jeszcze w tym tygodniu.

Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia zyskał 0,94 proc. i wyniósł 17 721,25 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,97 proc. i wyniósł 2 061,72 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,8 proc. do 4 872,09 pkt.

Cena ropy

Wśród liderów zwyżek były banki, a także firmy wydobywcze i paliwowe, które rosły w ślad za rosnącymi cenami ropy naftowej, miedzi, rudy żelaza i stali.

Rosły ceny ropy naftowej. Brent jest wyceniana w pobliżu poziomu 43,9 dolarów za baryłkę po wzroście o 2,5 proc. WTI drożeje o 2,1 proc. do 41,2 dolara za baryłkę.

W poniedziałek po sesji wyniki kwartalne podał producent aluminium Alcoa. Skorygowany zysk na akcję koncernu wyniósł w I kwartale 7 centów wobec prognoz zysku 2 centów, ale przychody wyniosły tylko 4,95 miliarda dolarów wobec szacowanych przez analityków 5,20 mld USD.

Wyniki spółek

W środę publikację wyników zaplanował m.in. JP Morgan, w czwartek Delta Air Lines, Wells Fargo, Bank of America, a w piątek Citigroup.

Rynek zakłada, że już po raz czwarty z rządu amerykańskie spółki zanotują kwartalny spadek zysków w ujęciu rdr.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane