• rozwiń
  • WIG20 2105.23 -0.13%
  • WIG30 2410.48 +0.02%
  • WIG 55859.01 -0.46%
  • sWIG80 11563.52 -0.24%
  • mWIG40 3744.52 -0.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:19

Dostosuj

Wzrosty na giełdach Europy Zachodniej. Mocno zyskuje Ryanair

Wzrosty na giełdach Europy Zachodniej. Mocno zyskuje Ryanair
Foto: Wikipedia Foto: Irlandzki przewoźnik lotniczy Ryanair rośnie o 4,7 proc. po zanotowaniu mocnego wzrostu zysku w zakończonym w marcu 2015 roku finansowym

W Europie Zachodniej na giełdach wzrosty indeksów. Zyskują akcje spółek surowcowych. Mocno drożeją akcje Ryanaira - podają maklerzy.

Firma surowcowa Rio Tinto Group zyskuje 1,5 proc., bo spółka chce rozwijać kopalnię w Mongolii.

Kolejne dane

Irlandzki przewoźnik lotniczy Ryanair rośnie o 4,7 proc. po zanotowaniu mocnego wzrostu zysku w zakończonym w marcu 2015 roku finansowym.

Walory EasyJet zyskują 2 proc.

Po południu na rynki napłyną dane makro z USA. W poniedziałek Amerykanie mieli wolny dzień w związku ze Świętem Pamięci.

O 14.30 zostanie podana informacja o zamówieniach na dobra trwałe w IV, a pół godziny później wskaźnik cen z rynku nieruchomości FHFA za ubiegły miesiąc oraz wskaźnik z rynku nieruchomości przez S&P/Case-Shiller za marzec.

W USA będzie też podany przed 16.00 wskaźnik PMI w usługach i composite w V.

O 16.00 inwestorzy poznają informację o sprzedaży nowych domów w IV, wskaźnik zaufania konsumentów w V oraz wskaźniki Richmond Fed i Dallas Fed w maju.

Co dalej z Grecją?

Inwestorzy czekają też na najświeższe doniesienia z Grecji.

W poniedziałek w wywiadzie dla "Les Echos" główny ekonomista MFW Olivier Blanchard ocenił, że propozycje reform gospodarczych w Grecji są niewystarczające, aby kraj uzyskał w tym roku pierwotną nadwyżkę budżetową, czego domagają się wierzyciele.

MFW chce być "elastyczny", gdy tylko greckie władze przedstawią pełny i skończony projekt reform gospodarczych, których domagają się wierzyciele Grecji.

Wcześniej w poniedziałek rzecznik greckiego rządu Gabriel Sakellaridis zapewnił, że Ateny będą realizowały swe zobowiązania wobec wierzycieli.

Rząd Grecji od czterech miesięcy nie może porozumieć się z pożyczkodawcami w sprawie warunków, jakie musi spełnić, by otrzymać zablokowane obecnie 7,2 mld euro z pakietu ratunkowego.

Aby uchronić się przed bankructwem, Grecja musi odzyskać dostęp do środków pomocowych przed 5 czerwca.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane