• rozwiń

Wzrosty na Wall Street. Główne indeksy w górę

Foto: PAP/EPA/ ANDREW GOMBERT Foto: Inwestorzy poznali zapiski z czerwcowego posiedzenia Fed.

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Inwestorzy poznali lepszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM, określającego aktywność w sektorze usługowym w USA.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,44 proc. do 17 918,62 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,75 proc. do 4859,16 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,54 proc. do 2099,73 pkt.

Lepszy od oczekiwań był odczyt indeksu aktywności w amerykańskim sektorze usługowym, przygotowywany przez instytutu ISM. Wskaźnik wzrósł do do 56,5 pkt. i jest najwyżej od siedmiu miesięcy.

Inwestorzy poznali w środę zapiski z czerwcowego posiedzenia Fed. Z raportu z ostatniego posiedzenia wynika, że słabsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy za maj zwiększyły w ocenie Rezerwy Federalnej niepewność, co do perspektyw gospodarki USA i były argumentem za pozostawieniem bez zmian stóp procentowych.

Rynek przyjął minutki Fed neutralnie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane