• rozwiń

Wall Street wchodzi w nowy rok z nowymi rekordami

Premier Morawiecki otworzył sesję na giełdzie w Nowym Jorku Odtwórz: Premier Morawiecki otworzył sesję na giełdzie w Nowym Jorku
Premier Morawiecki otworzył sesję na giełdzie w Nowym Jorku "Źródło: tvn24"

Czwartkowa, pierwsza w 2020 roku sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty, a główne indeksy S&P 500, Nasdaq i Dow Jones znalazły się na historycznych szczytach.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 1,16 proc. i wyniósł 28.868,80 pkt. S&P 500 zyskał 0,84 proc. i wyniósł 3.257,85 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w górę 1,33 proc., do 9.092,19 pkt.

Notowania Tesli wzrosły o 1,5 proc. Agencja Reutera podała, powołując się na wysokiej rangi przedstawiciela producenta samochodów elektrycznych, że kolejna partia wyprodukowanego w Szanghaju Modelu 3 opuści fabrykę 7 stycznia. Canaccord Genuity podniósł cenę docelową dla akcji spółki do 515 USD z 375 USD.

Akcje Apple'a, Amazona i Microsoftu rosły po około 1 proc.

- Jednym z największych zagrożeń na ten moment może być to, że rynki mogły już uwzględnić w wycenach większość dobrych wiadomości. Akcje mogą nadal rosnąć, ale nie wydaje nam się, by tegoroczne wyniki zbliżyły się do wzrostów za 2019 r. - powiedział Bob Doll, starszy menedżer portfela w Nuveen Asset Management.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane