• rozwiń

Temat: USA

Spadki na Wall Street. To może być najgorszy grudzień od 87 lat

Morawiecki o współpracy z USA Odtwórz: Morawiecki o współpracy z USA
Morawiecki o współpracy z USA "Źródło: tvn24"

Nowojorskie giełdy zakończyły środową sesję spadkami, a pogorszenie nastrojów nastąpiło po ogłoszeniu przez Rezerwę Federalną decyzji o podwyżce stóp procentowych.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,49 proc. do 23 323,52 pkt. S&P 500 zniżkował o 1,54 proc. do 2506,95 pkt. Nasdaq Composite spadł o 2,17 proc. do 6636,83 pkt.

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że tegoroczny grudzień może okazać się dla amerykańskich indeksów najgorszym od czasu wielkiej depresji w 1931 roku.

Stopy procentowe w USA

Amerykańska Rezerwa Federalna, zgodnie z oczekiwaniami, podniosła wczoraj główną stopę procentową o 25 punktów bazowych. Była to czwarta podwyżka stóp procentowych w tym roku oraz dziewiąta od grudnia 2015 roku.

Decyzja o stopach procentowych była zgodna z oczekiwaniami rynku i została podjęta jednomyślnie. Do niepodnoszenia stóp procentowych wzywał jednak Fed prezydent Donald Trump.

Na konferencji po posiedzeniu prezes Fed Jerome Powell ocenił, że "jest duża doza niepewności w sprawie zarówno ścieżki, jak i ostatecznego celu kolejnych podwyżek".
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane