• rozwiń

Wall Street bez większych zmian. Nie ustają spekulacje ws. podwyżki stóp

Wall Street bez większych zmian. Nie ustają spekulacje ws. podwyżki stóp

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian głównych indeksów. W centrum uwagi inwestorów pozostają spekulacje na temat terminu podwyżki stóp procentowych przez Fed.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,16 proc. do 17 758,21 pkt. Nasdaq Composite spadł o 0,24 proc. do 5083,24 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,15 proc. do 2081,72 pkt.

Fed podniesie stopy

Po ubiegłotygodniowych, wyraźnie lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy za październik, w ocenie rynku przybliżyła się perspektywa podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną na najbliższym posiedzeniu w grudniu. Z wyliczeń agencji Bloomberg wynika, że notowania kontraktów terminowych wskazują, iż prawdopodobieństwo podwyżki stóp w grudniu jest wyceniane obecnie na ok. 66 proc.

- Mamy cofnięcie na rynku, moim zdaniem jest to zdrowy ruch biorąc pod uwagę wzrosty w ubiegłym czasie - oceniła w CNBC Katie Stockton, główny analityk techniczny BTIG.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane