• rozwiń

Raiffeisen Bank Polska szykuje się do giełdowego debiutu

Raiffeisen Bank Polska szykuje się do giełdowego debiutu
Foto: Shutterstock Foto: Oferta miałaby objąć 15 proc. akcji

Trwają przygotowania do giełdowego debiutu Raiffeisen Bank Polska (RBPL), proces rozpoczął się w styczniu - podał w prezentacji Raiffeisen Bank International (RBI). Oferta miałaby objąć 15 proc. akcji.

Pod koniec zeszłego roku rzecznik prasowy KNF Jacek Barszczewski informował, że
Komisja Nadzoru Finansowego, po odstąpieniu przez Alior Bank od rozmów w sprawie kupna akcji Raiffeisen Bank Polska, oczekuje, że Raiffeisen Bank Polska zadebiutuje na warszawskiej giełdzie do 30 czerwca 2017 roku.

Zgoda Komisji

W 2012 roku KNF zgodziła się na przejęcie przez podmioty z Grupy Raiffeisen, ponad 50 proc. akcji Polbank EFG, a RBI złożył zobowiązania dotyczące ostrożnego i stabilnego zarządzania bankiem, w tym m.in. w zakresie wprowadzenia akcji połączonego banku do obrotu na rynku regulowanym giełdy w Warszawie.

W maju zeszłego roku Komisja zaakceptowała możliwość zmiany sposobu realizacji tego zobowiązania. Miała uznać je za wykonane, jeżeli do końca grudnia 2016 r. wydzielona część RBPL - bez portfela kredytów hipotecznych denominowanych w CHF lub indeksowanych do CHF - zostanie nabyta przez bank prowadzący działalność w Polsce.

Zobacz. Hakerzy mają chrapkę na polskie banki

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane