• rozwiń

W drugim kwartale przychody GPW wyniosły 77,2 mln zł

W drugim kwartale przychody GPW wyniosły 77,2 mln zł
Foto: materiały prasowe Foto: Grupa GPW osiągnęła w drugim kwartale br. przychody ze sprzedaży w wysokości 77,2 mln zł

Grupa GPW osiągnęła w drugim kwartale br. przychody ze sprzedaży w wysokości 77,2 mln zł; a zysk netto w II kw. wyniósł 27 mln zł - poinformowała w czwartek spółka. Zaznaczyła, że poprawiła wskaźniki rentowności rok do roku.

Przychody w układzie rok do roku były o 11,4 proc. wyższe, a zysk netto o 32,2 proc. - podała GPW. Zysk EBITDA (zysk przed spłacanymi odsetkami od kredytów, podatkami i amortyzacją) wyniósł 37,8 mln zł, co oznacza wzrost o 20,2 proc. rdr.

"W II kw. 2015 r. Grupa Kapitałowa GPW osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 77,2 mln zł. Dzięki utrzymaniu kosztów na poziomie 45,0 mln zł, Grupa wypracowała 27,0 mln zł zysku netto oraz 37,8 mln zł zysku EBITDA, poprawiając tym samym wskaźniki rentowności rok do roku. Wzrost przychodów ze sprzedaży o 11,4 proc. w stosunku do II kwartału 2014 r. jest wynikiem przede wszystkim większej aktywności uczestników rynku towarowego" - czytamy w komkunikacie GPW.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane