• rozwiń

Temat: USA

Inwestorzy obawiają się kolejnego zawieszenia rządu. Koniec serii wzrostów na Wall Street

Skutki wojny handlowej. "Świat na tym straci" Odtwórz: Skutki wojny handlowej. "Świat na tym straci"
Skutki wojny handlowej. "Świat na tym straci" "Źródło: TVN24 BiS"

Sesja na Wall Street przyniosła lekkie spadki głównych indeksów w reakcji na szereg wyników finansowych za czwarty kwartał ogłoszonych przez amerykańskie spółki. S&P 500 zakończył tym samym serię pięciu wzrostowych sesji z rzędu.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował o 0,08 procent, do 25.390,30 pkt. S&P 500 spadł 0,22 procent i wyniósł 2.731,61 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,36 procent do 7.375,28 pkt.

Wojna handlowa USA-Chiny

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział w środę, że dotychczasowe rozmowy handlowe z Chinami przebiegały "bardzo produktywnie". Mnuchin potwierdził też informację o tym, że amerykańska delegacja wybierze się do Pekinu na kolejną rundę negocjacji handlowych.

- Jesteśmy zdeterminowani, by kontynuować te rozmowy - powiedział Mnuchin w telewizji CNBC. - Wkładamy ogromny wysiłek, aby dotrzymać terminu końca rozejmu i zawrzeć umowę. To jest nasz cel - dodał.

W zeszłym tygodniu miały miejsce negocjacje ws. handlu amerykańsko-chińskiego w Waszyngtonie. Wicepremier Liu He spotkał się między innymi z prezydentem Donaldem Trumpem i przedstawicielem USA ds. handlu Robertem Lighthizerem.

Prezydent Donald Trump wygłosił we wtorek w Kongresie USA doroczne orędzie o stanie państwa. Jak podkreślił, porządek jego wystąpienia nie jest podyktowany logiką partyjną, ale interesami narodu. - Apeluję, byście wybrali wielkość Ameryki - powiedział.

Obawy inwestorów

- Nie ma entuzjazmu po przemówieniu Trumpa, a powodem tego są obawy inwestorów o walkę polityczną - powiedział Peter Cardillo, główny ekonomista Spartan Capital Securities. Inwestorzy obawiają się kolejnego zawieszenia rządu federalnego, jeśli ustawa budżetowa nie zostanie przyjęta do 15 lutego.

Trump potwierdził podczas orędzia, że spotkanie z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem odbędzie się 27-28 lutego w Wietnamie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane