• rozwiń

"Rezerwa Federalna powinna niedługo podnieść stopy procentowe"

"Rezerwa Federalna powinna niedługo podnieść stopy procentowe"
Foto: shutterstock.com Foto: Spokojna sesja na Wall Street

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian najważniejszych indeksów. Lekko zwyżkowały Dow Jones Industrial i Nasdaq Composite, S&P 500 nieznacznie zniżkował.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,08 proc. do 17 515,73 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,10 proc. do 4773,50 pkt. S&P 500 spadł o 0,04 proc. do 2035,94 pkt.

Na Wall Street trwają spekulacje na temat ewentualnej podwyżki stóp procentowych.

- Amerykańska Rezerwa Federalna powinna niedługo po raz kolejny podnieść stopy procentowe – ocenił w czwartek prezes Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis James Bullard. Jego zdaniem podwyżka stóp procentowych USA jest „niezbyt odległa” i będzie miała miejsce, jeśli sytuacja w amerykańskiej gospodarce będzie rozwijała się w zakładanym przez Fed kierunku.

Wcześniej w tym tygodniu w bardziej jastrzębim od oczekiwań tonie wypowiedzieli się między innymi przewodniczący Fed z Chicago Charles Evans, jak również szef Fed z Filadelfii Patrick Harker. W ubiegłym tygodniu po posiedzeniu Fed jej szefowa Janet Yellen stwierdziła, że podwyżka stóp procentowych w USA potencjalnie możliwa jest nawet w kwietniu.

Z marcowej prognozy Fed wynika, że dziewięciu bankierów centralnych USA zakłada, że w tym roku podwyżki stóp procentowych będą miały miejsce dwa razy. Jednocześnie siedmiu z nich zakładało, że będą to trzy podwyżki, podczas gdy tylko jeden zakładał ich jednokrotne podniesienie. Rynek terminowy kolejną podwyżkę Fed z ponad 50 proc. prawdopodobieństwem wycenia w lipcu – wynika z wyliczeń Bloomberga.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane