• rozwiń

Temat: USA

Niewielkie zmiany na Wall Street. Po słabym odczycie PKB w Stanach Zjednoczonych

Niewielkie zmiany na Wall Street. Po słabym odczycie PKB w Stanach Zjednoczonych
Foto: vincent desjardins/flickr.com/(CC BY 2.0) Foto: Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian najważniejszych indeksów

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian najważniejszych indeksów. W centrum uwagi inwestorów znalazły się m.in. dane makro z największych światowych gospodarek, w tym słaby odczyt PKB z USA.

Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,13 proc. i wyniósł 18.432,24 pkt. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,16 proc. i wyniósł 2.173,60 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,14 proc. do 5.162,13 pkt.

Dane z gospodarki

Mocno rozczarował odczyt PKB ze Stanów Zjednoczonych. Ze wstępnego wyliczenia wynika, że PKB USA w drugim kwartale 2016 r. wzrósł o 1,2 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Spodziewano się wzrostu PKB USA o 2,5 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Rynek poznał w piątek dużą porcję danych z największych światowych gospodarek. Zgodny z oczekiwaniami był odczyt PKB ze strefy euro. Gospodarka strefy euro wzrosła w drugim kwartale o 0,3 proc. w ujęciu kdk.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane