• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polska transformacja wzorem dla Ukrainy? Tamborski pomoże jej w reformach

Polska transformacja wzorem dla Ukrainy? Tamborski pomoże jej w reformach
Foto: TVN24 Biznes i Świat Foto: W radzie mają zasiadać eksperci w dziedzinie administracji publicznej i przekształceń własnościowych, przedstawiciele międzynarodowych instytucji finansowych, eksperci w dziedzinie rynków kapitałowych, a także z sektora prywatnego

Prezes warszawskiej giełdy Paweł Tamborski został członkiem Rady ds. Reformy Państwowych Przedsiębiorstw na Ukrainie, która jest odpowiedzialna za nadzorowanie procesu reformy ukraińskich państwowych przedsiębiorstw - poinformowała w piątek GPW.

Jak poinformowała spółka, zadaniem nowo powołanej rady jest nadzorowanie procesu reformy przedsiębiorstw państwowych na Ukrainie, doradzanie w kwestiach strategicznych, a także promowanie przemian gospodarczych na Ukrainie i na świecie.

- Jestem zaszczycony faktem powołania w skład Rady ds. Reformy Państwowych Przedsiębiorstw na Ukrainie, która będzie odgrywać rolę we wdrażaniu reform prorynkowych w tym kraju - powiedział Tamborski, cytowany w komunikacie spółki.

Polskie doświadczenie

Jak ocenił, na tle innych rynków regionu Polska wyróżnia się doświadczeniem w "transparentnej prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych".

- Poprzez warszawską giełdę zostały sprywatyzowane największe polskie przedsiębiorstwa, które przyciągnęły zainteresowanie dużych globalnych inwestorów. Cieszymy się, że z naszych doświadczeń transformacji gospodarczej, prywatyzacji oraz rozwoju rynku kapitałowego mogą teraz czerpać inne kraje, w których obecnie trwają procesy przekształceń własnościowych. GPW obok przedstawicieli międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak EBOiR oraz Bank Światowy, będzie brała aktywnie udział w pracach rady - dodał.

W radzie mają zasiadać eksperci w dziedzinie administracji publicznej i przekształceń własnościowych, przedstawiciele międzynarodowych instytucji finansowych, eksperci w dziedzinie rynków kapitałowych, a także z sektora prywatnego.

Jak podała GPW, innymi członkami rady są: były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili - w roli przewodniczącego, Mark Iwashko - współzałożyciel Horizon Capital, Franсis Malige – dyrektor zarządzający na Europę Wschodnią oraz Region Kaukazu w EBOiR, Qimiao Fan – dyrektor zarządzający na Ukrainę, Białoruś oraz Mołdawię w Banku Światowym, Taras Lukachuk – prezes na Region Azji i Pacyfiku, Wschodniej Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki w Mondelez Ukraina oraz Vitaly Sych – redaktor naczelny gazety "Novoye Vremya".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
wij8498
Bracia Ukraińcy mają jak w banku prawie ostatnie miejsca w rankingach międzynarodowych jak Polska no powiedzmy z wyjątkiem kilku w grupie orania w pracownika.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane