• rozwiń

Wall Street. Po rekordowych wzrostach przyszły spadki

Wall Street. Po rekordowych wzrostach przyszły spadki
Foto: CBS Foto: Na Wall Street spadki

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów, m.in. indeksu S&P 500, który ma za sobą bardzo dobry okres.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,42 proc. i wyniósł 18 517,2 pkt. S&P 500 spadł o 0,36 proc. i wyniósł 2 165,2 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,31 proc. do 5 073,9 pkt.

Historyczny rekord

W ubiegłym tygodniu indeks S&P 500 wyszedł na swoje nowe historyczne maksima i na kolejnych sesjach poprawił je kilkakrotnie. W środę indeks ten zakończył sesję na poziomie 2 173 pkt., co jest jego aktualnym historycznym rekordem.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy, pozytywny wpływ na jego notowania ma Caterpillar. Na notowania indeksu negatywny wpływ ma natomiast tracący po publikacji raportu kwartalnego kurs Intela. Spółka podała wynik lepszy od oczekiwań na poziomie zysku netto, rozczarowała jednak przychodami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane