• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Spadki na Wall Street. Ropa naftowa znów tanieje

Spadki na Wall Street. Ropa naftowa znów tanieje
Foto: shutterstock.com Foto: Na zamknięciu Dow Jones Industrial stracił 0,14 proc.

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów, które tym samym oddały część zysków z zeszłego tygodnia. W centrum uwagi inwestorów na Wall Street znajduje się rynek ropy naftowej, gdzie ponownie zaznaczyły się spadki.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial stracił 0,14 proc., i wyniósł 17 528,47 pkt. S&P 500 spadł o 0,22 proc. i wyniósł 2 056,51 pkt. Nasdaq Comp. spadł 0,15 proc. do 5 040,99 pkt.

Tańsza ropa

Po odbiciu w ubiegłym tygodniu, szczególnie silnym w przypadku amerykańskiej ropy WTI, która zyskała 9,8 proc., odnotowując najlepszy tydzień od czterech miesięcy, ceny surowca spadały na pierwszej sesji w tym tygodniu. W trakcie sesji traciły między innymi kursy akcji największych koncernów z branży paliwowej w USA, Exxon Mobile i Chevron.

- Dzisiaj handel kręcił się wokół ropy naftowej. Obroty są niskie z powodu okresu świątecznego, w takich warunkach wahania indeksów mogą być podwyższone – ocenił w CNBC główny ekonomista w First Standard Financial, Peter Cardillo.

Ważny styczeń

- Nie spodziewam się, aby w tym tygodniu gracze podejmowali ważne decyzje – ocenił dla Bloomberga Benno Galliker, trader w Luzerner Kantonalbank AG w Lucernie. - Interesujący może być za to przyszły rok – dodał. W jego ocenie styczeń przyniesie zapowiedź całorocznych tendencji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane